Ostrava chce zastavět proluku u nejstaršího kostela

Zdroj
Martina Kubíčková
Vložil
ČTK
14.09.2006 01:30
Ostrava

Ostrava - Město Ostrava chce zastavět proluku u kostela svatého Václava, který je nejstarší církevní památkou na území města. Na zástavbu lukrativního pozemku nedaleko centrálního Masarykova náměstí chce vyhlásit developerskou soutěž. Chce tak postupovat stejným způsobem jako při hledání investora pro území po bývalé koksovně Karolina. Novinářům to dnes řekl primátor Ostravy Aleš Zedník (ČSSD).

    Nedostavěná část bloku domů je mezi ulicemi Kostelní, Střelniční, Pivovarskou a Kostelním náměstím. Proluka je v této centrální části města už několik let. Tyto pozemky však byly původně zastavěné a proluka tam vznikla stržením starých zchátralých domů. Přestože existuje již několik návrhů na využití území, nebyla plocha dodnes zastavěna. Místo sloužilo například jako tržiště a nyní je na něm placené parkoviště. "Město je urbanizovaný prostor, a tam, kde za války padly bomby nebo zub času zahlodal, není důvod k tomu, aby se vytvářely proluky," míní Zedník.
    Dodal, že systém developerské soutěže se městu osvědčil už při rozhodování o Karolině, a proto se ho rozhodlo znovu použít. "Necháme se překvapit, s čím přijdou soutěžící. Funkce města je různá, je to směsice bydlení, obchodních a kancelářských prostor. Všechno to musí být v jakési harmonii," podotkl Zedník. Podle něj by stejně jako v případě Karoliny chtělo město pozemky investorům nabízet za pevně stanovenou cenu.
    Developerská soutěž by měla být zahájena letos v říjnu, své návrhy budou moci zájemci posílat do 19. ledna příštího roku. Vyhodnocení soutěže je plánováno na konec března.
0 komentářů
přidat komentář

Související články