Ostrava chce upravit proluku u Masarykova náměstí

Vložil
ČTK
20.02.2019 13:35
Ostrava

Ostrava - Město Ostrava chce spolu s centrálním městským obvodem Moravská Ostrava a Přívoz najít dočasné řešení pro nevzhlednou proluku vedle Masarykova náměstí. Travnatá plocha by v budoucnu mohla být přebudována tak, aby se tam daly pořádat například menší výstavy či další kulturní akce. Novinářům to dnes řekla náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO). Město plánuje, že by nevzhledná proluka byla do pěti až deseti let zastavěna.


Kvůli proměně prostoru město připravilo také veřejnou debatu, která se bude konat příští pondělí od 18:00 ve Staré Aréně. "Zástupci města i městského obvodu budou diskutovat nejenom s veřejností, ale i s odborníky na téma, jak bychom mohli tu proluku v budoucnu využít," uvedla Šebestová.

Město plánuje proluku v budoucnu zastavět. Podle náměstkyně se dosud nepodařilo zcela vyřešit složité majetkové vztahy. "Do té doby bychom tento prostor rádi zkultivovali tak, aby mohl nabízet různé funkce, například konání malých koncertů či různých debat," uvedla Šebestová. Zároveň je ale potřeba, aby místo i nadále bylo možné využívat k některým sezonním akcím, jako je například letní písečná plocha či zimní kluziště.

"Ten prostor je v hrozném stavu, je nevzhledný. I ta zeleň potřebuje úpravu, takže jsme si řekli, že potřebujeme nějaké jiné řešení, které by sloužilo jako oddechová a relaxační zóna," doplnila Šebestová.

Architektonickou studii místa už pro město zpracovává architekt Ondřej Vysloužil. Studie by měla být hotová do konce dubna a autor v ní má zohlednit i názory obyvatel či vlastníků přilehlých provozoven. Prostor se začne upravovat nejdříve v příštím roce. Město čeká, že náklady budou v řádech milionu korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články