Opravu kladenského zimního stadionu chce město zahájit příští rok

Vložil
ČTK
10.12.2017 16:35


Kladno - Opravu střechy kladenského zimního stadionu, která je ve špatném technickém stavu a nevydrží zátěž sněhu, chce město zahájit příští rok. Nyní je zpracováván projekt, cena rekonstrukce je odhadována na 50 milionů. Přesné náklady bude radnice znát až po dokončení projektu. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí kladenské radnice Lenka Růžková.


Město pravidelně nechává střechu kontrolovat statikem, k tomu se konají podle mluvčí další průběžné a pravidelné kontroly. "V pohotovosti jsou nadále horolezci, kteří by v případě sněžení ze střechy sníh odklízeli," doplnila Růžková.

Téměř šedesát let stará střecha byla opravována v roce 1998 a pak také při modernizaci stadionu v roce 2014. Tehdy však podle bývalého ředitele Sportovních areálů města Kladna Lukáše Kubici nešlo o opravu, ale o zajištění, a od začátku bylo jasné, že bude třeba nová střecha, a nikoliv oprava. Město v té době dostalo na zajištění od zhotovitele pětiletou záruku za podmínky každoroční kontroly.

"Díky neschopnosti našich předchůdců máme místo střechy zimního stadionu drahý deštník. Halu ale potřebujeme převážně v zimních měsících, kdy musí vydržet i zátěž sněhu, ne jen v těch letních, a právě to musí rekonstrukce napravit,"
uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Termín zahájení prací ještě není určen, vyplyne z projektu a také bude záležet na průběhu tendru. Stadion patří městu, působiště tam má prvoligový hokejový klub Rytíři Kladno. V něm už Kladno majetkový podíl nemá.
0 komentářů
přidat komentář

Související články