Vložil
ČTK
30.01.2023 18:20
Praha

Josef Pleskot


zpět na článek
4 komentáře
Úpravy Pražského hradu za prezidentů Klause a Zemana
Martin Hurin
| 01.02.23 02:23
Je trochu zbytečné shazovat úpravy Pražského hradu za posledních dvou prezidentů. Za prezidenta Klause se dokončila obnova Ústavu šlechtičen včetně rehabilitace tamnější kaple, obnovou prošly interiéry Starého Královského paláce, Jižní zahrady dostaly nové povrchy a byla obnovena Plečnikova velká vyhlídka pod Býčím schodištěm, před bránou Severního křídla byl vztyčen nový obelisk. Za prezidenta Zemana se rekonstruovaly včechny fasády Nového paláce, rekonstrukcí prošlo Staré purkrabství, opětovně byla zpřístupněna Klenotnice, byly rehabilitovány některé reprezentační salony a aktuálně se opravuje Nové probošství, kde snad vznikne Arcidiecézní muzeum. Hrad je svým způsobem uzavřený celek a čím méně nových zásahů, tím lépe.
Vyvětrat
Vích
| 02.02.23 11:07
Rekapitulační konference by byla super. Zhodnocení, kam jsme se za 33 let dostali, co bylo smyslem úprav za Havla, či Klause a Zemana, může být velice názorné, co se povedlo a co vůbec. Rozumím, že se Pavel obklopuje známými jmény jako Hřebejk, Svěrák nebo Pleskot. A i si rád o Vánocích pustím Pelíšky, Hospodu Na mýtince nebo projdu tunelem z horního do dolního Jeleního příkopu. Ve vzduchu visí změna přístupu k architektuře a jejímu smyslu. Opravdový respekt k historii a vize zdravé udržitelné budoucnosti jsou luxusní témata, která Hrad umí nastolit. Otevřít okna a vyvětrat...
oprava údajů
DSt
| 02.02.23 12:17
Klenotnice v kapli sv. Kříže byla zrušena roku 2020 a vitríny zničeny
Jiřský klášter v zoufalém stavu, Arcibiskupství ho chce prodat
Ježiš... jak to?!...
šakal
| 02.02.23 09:39
... Co je se Svatovítským pokladem? Kam ho dali? § :- | )

Teď si tu se zpožděním čtu, že kapli sv. Kříže roku 2011 stavebně upravili za 28 miliónů, aby tam mohl být znovu vystaven... A zas to někdo zrušil?!
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.