Olympijské centrum v Prostějově postaví OHL ŽS

Vložil
ČTK
01.09.2016 12:25
Prostějov

ateliér-r

Prostějov - Stavba národního olympijského sportovního centra v Prostějově by měla stát zhruba 110 milionů korun, což je o 20 milionů korun méně, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nabídky společnosti OHL ŽS, která zvítězila ve výběrovém řízení. ČTK dnes informaci získala z databáze veřejných zakázek. Nová třípodlažní víceúčelová hala vedle zimního stadionu bude sloužit především tenistům a volejbalistům, přizpůsobena může být ale i pro fotbal či basketbal.

Národní olympijská centra mají být s pomocí státních dotací postupně vybudována také v Nymburku, Račicích, Harrachově, Novém Městě na Moravě a Ostravě-Vítkovicích.

Stavba sportovního centra pro mládež bude v Prostějově zahájena ještě letos, kdy ministerstvo školství uvolní prvních 30 milionů korun. Nová multifunkční hala má být postavena do konce příštího roku. Projekt připravila prostějovská radnice spolu s krajským úřadem a Tenisovým klubem Prostějov, ve kterém figuruje sportovní manažer Miroslav Černošek.

Do tendru na stavbu národního olympijského sportovního centra v Prostějově byly podány tři cenové nabídky, z nichž jako nejlepší byla nakonec vyhodnocena ta od stavební firmy OHL ŽS. Hlavní váhu při rozhodování měla výše nabídnuté ceny.

Stavba olympijského centra bude závislá na státních dotacích. Prostějovská radnice podle uzavřené dohody do projektu vloží pozemky a krajský úřad zaplatil projekt.

Přípravu projektu před časem úředně napadl podnikatel Richard Benýšek. Nelíbí se mu, že o stavbě centra z pozice správního orgánu rozhoduje Olomoucký kraj s prostějovskou radnicí, přičemž samosprávy zároveň ovládají spolek, který centrum buduje. Podle Benýška jsou kvůli tomu úřady podjaté, což se prý projevilo při řešení jeho námitky.

Samosprávy Benýškovu kritiku odmítly a tvrdí, že o podjatosti nemůže být řeč. "Úřední šiml v případě našeho podání zařehtal velmi rychle a upozornění na podjatost smetl ze stolu. My jsme každopádně v reakci na to podali správní žalobu. Ať rozhodne správní soud," řekl dnes ČTK Benýšek, který se pozastavil nad rychlostí, s jakou byl projekt olympijského centra připraven. "Za půl roku územní řízení, stavební řízení včetně nabytí právní moci a teď i vybraný dodavatel. To skoro odporuje fyzikálním zákonům," podotkl.

Halu budou moci využívat také prostějovští školáci a poslouží některým kulturním akcím.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Správná vizualizace
Jana Kořínková
01.09.16 04:06
zobrazit všechny komentáře

Související články