Olomoucký BEA campus se rozroste o dalších pět budov

Vložil
ČTK
31.05.2018 13:45
Olomouc

Olomouc - O dalších pět budov se zhruba 15.500 metry čtverečními kancelářských prostor má být do roku 2022 rozšířen BEA campus, který postupně vzniká na pozemcích mezi centrem Olomouce a hlavním nádražím. Projekt BEA city business residence financujeme z vlastních zdrojů a bankovního úvěru, sdělili dnes novinářům zástupci společnosti RCO, která je investorem BEA campusu.

"Campus budujeme postupně, abychom správně naplánovali jeho využívání expertními firmami. V současné fázi vytváříme moderní zázemí pro ICT odborníky a organizace, které poskytují finanční, právní a další poradenské služby," uvedla Eva Kubelková ze správní firmy BCO. Vybudování celého areálu BEA campusu včetně už postavené části bude podle Kubelkové stát více než miliardu korun.

V BEA campusu nyní působí přes 20 společností. Mezi největší nájemce patří firma TESCO SW a soukromá Moravská vysoká škola. Dominantou areálu je 74 metrů vysoká věž, na kterou navazují tři nízké objekty. Investor upustil od záměru postavit 45 metrů vysokou budovu Spiritualia, která vzbudila vášnivou diskusi odborníků i veřejnosti a jejíž úřední povolování se nakonec zkomplikovalo.

V pěti nových budovách, z nichž čtyři budou postaveny do kruhu, mají být kanceláře, multifunkční hala, podzemní parkoviště, služby, ordinace i restaurační zařízení. Součástí areálu bude náměstí a odpočinková zóna se stromy a zelení.

Podle vládní agentury CzechInvest bude mít rozšíření BEA campusu pozitivní přínos pro region. "Rozšířením campusu se otevírá významná příležitost udržet v regionu více kvalifikovaných pracovníků s vysokoškolským vzděláním, kteří by jinak odcházeli do jiných krajů," míní ředitelka olomoucké kanceláře CzechInvestu Veronika Pudelová Voltnerová.

Olomouc je podle CzechInvestu atraktivním místem pro investory z oblasti sdílených podnikových služeb. Vyhledávají lokality se strategickým umístěním v centrech měst a s potřebným zázemím. Tyto firmy zaměstnávají hlavně jazykově vzdělané vysokoškoláky. "Tento potenciál však kvůli absenci volných kancelářských prostor nejvyšší kvality nebyl dosud ve městě dostatečně využit," podotkla Voltnerová.
0 komentářů
přidat komentář

Související články