Olomouc nemá pozemky pro investory, chce využít bývalá kasárna

Vložil
ČTK
27.05.2015 22:30
Olomouc

Olomouc - Olomoucká radnice uvažuje o vybudování nové průmyslové a podnikatelské zóny v areálu bývalých kasáren v Neředíně, aby mohla investorům nabídnout další pozemky. Tři městské průmyslové zóny jsou obsazené a volné pozemky pro investory radnice už nějakou dobu nemá.

    "V okamžiku, kdy by do Olomouce měl přijít větší investor, tak mu nemáme co nabídnout," řekl dnes novinářům primátorův náměstek Aleš Jakubec (TOP 09), podle kterého má radnice zatím problémy s hledáním a rozvojem nových podnikatelských ploch. "Situaci komplikuje omezené množství pozemků v majetku města a především přísná ochrana zemědělského půdního fondu," podotkl.
    Olomouc má přitom výhodnou geografickou polohu a podle Jakubce je nadále v hledáčku potenciálních investorů. "Zabývat se proto nyní budeme areálem někdejších kasáren Neředín, kde vidíme potenciál pro další podnikatelské využití. Situaci nám však podobně jako v jiných místech komplikují majetkoprávní vztahy," řekl Jakubec, podle kterého by se mohlo podařit toto území oživit i díky novým dotacím EU.
    Volné plochy už nenabízí městská průmyslová zóna Keplerova, kde se usadily například belgická firma Fardis, francouzská společnost Leroy Somer či britská Senior Automotive. Obsazena je také zóna Pavelkova. V obou průmyslových zónách podle Jakubce vzniklo 2000 přímých pracovních míst a dalších 1000 míst bylo zřízeno u subdodavatelů.
    Průmyslová zóna Šlechtitelů v Olomouci, která byla dokončena v roce 2006 a má rozlohu kolem 17 hektarů, je také už zcela zaplněná několika menšími provozy, ve kterých se vyrábí například obalové materiály, okna a autodoplňky.
0 komentářů
přidat komentář

Související články