Nymburk chce vyhlásit architektonickou soutěž na novou lávku

Vložil
ČTK
04.06.2018 12:25
Nymburk


Nymburk - Vedení Nymburka chce na červnovém zasedání zastupitelstva předložit návrh vyhlásit architektonickou soutěž na stavbu nové lávky přes Labe. Současnou lávku Nymburk uzavřel v prosinci, je stejné konstrukce a od stejného projektanta jako zřícená lávka v Praze-Troji, která do Vltavy spadla přesně před půl rokem 2. prosince. ČTK to řekl starosta Nymburka Pavel Fojtík (Změna pro Nymburk).

"V architektonické soutěži by měly být osloveny vybrané projekční kanceláře. Jejich návrhy pak zřejmě v průběhu září posoudí odborná porota," řekl Fojtík. Nejlepší návrh by pak dostal zadání rozpracovat vlastní projektovou dokumentaci na stavbu lávky.

Podle Fojtíka by samotné projektování trvalo minimálně půl až tři čtvrtě roku. "V létě 2019 bychom mohli začít soutěžit zhotovitele, rok 2020 je pak pro otevření poměrně střízlivý odhad," dodal Fojtík.

Město k uzavření lávky přistoupilo na základě doporučení specializované firmy Pontex, která zhruba před dvěma lety nymburskou lávku zkoumala. Firma do Nymburka poslala informaci, že podle předběžných informací od vyšetřovatelů má trojská lávka zřejmě systémovou konstrukční chybu, při které korodují předpínací lana.

Lidé musejí nyní místo uzavřené lávky používat pro přechod přes Labe železniční most nebo hydroelektrárnu, což ale znamená více než kilometrovou cestu. S uzavřenou lávkou sousedí most pro automobily, přes který ale kvůli bezpečnosti není možné pěším průchod umožnit. Od 15. ledna navíc město zavedlo bezplatnou autobusovou dopravu mezi náměstím Přemyslovců a Zálabím, které je na druhé straně řeky. Lidé mohou jezdit autobusem zdarma mezi zastávkami Nymburk, Zálabí PVT a Nymburk Náměstí. V každém směru jede během dne zhruba 45 linek, doprava zdarma se tak týká 90 spojů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články