Nové autobusové nádraží v Náchodě otevřou 4. července

Vložil
ČTK
12.06.2014 09:45
Náchod

ATELIER TSUNAMI, autobusové nádraží v Náchodě, zdroj: atsunami.cz
Náchod - Nové autobusové nádraží v Náchodě by mělo být slavnostně otevřeno 4. července. Stavbaři na něm nyní dokončují práce, řekl ČTK místostarosta Tomáš Šubert. Výstavba nového terminálu bude stát zhruba 35 milionů korun.

    "Stavební práce by měly skončit do neděle 15. června, následovat bude například získání kolaudace," řekl Šubert. Nový autobusový terminál umožní cestujícím přejít mezi vlakem a autobusem suchou nohou. Nabídne desítku odjezdových stání a čtyři stání příjezdová a pro místní dopravu. Součástí rekonstrukce jsou i úpravy parku před nádražím. Stavební práce na terminálu začaly loni v polovině srpna. Autobusy nyní odjíždějí z náhradních stanovišť.
    V centru Náchoda nyní stavbaři také pracují na opravách silnic, například do 2. června byl pro dopravu uzavřen frekventovaný kruhový objezd U Itálie. "Vlastní stavba pokračuje další etapou, opravou silnice I/14 ve směru na Plhovské náměstí," řekl Šubert. Při příjezdu do města musí motoristé v tomto úseku využít objízdnou trasu. Stavební práce na opravě silnic mají skončit do konce července, náklady jsou zhruba 21 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články