Nová plavecká hala na Petynce by se měla začít stavět příští rok

Vložil
ČTK
11.05.2016 12:15
Praha

Praha - Nová plavecká hala na Petynce by se měla začít stavět ve druhé polovině příštího roku. Bude v ní pětadvacetimetrový bazén se saunou a druhý bazén se surfovou vlnou, který bude možné využít při jejím vypnutí i pro výuku plavání pro školy. ČTK to dnes řekl Petr Macháček, místopředseda představenstva společnosti SNEO vlastněné Prahou 6, která areál koupaliště spravuje.


Nová hala naváže na stávající budovu zázemí koupaliště. Kromě pětadvacetimetrového bazénu, sauny a brouzdaliště by se do ní měla vejít také restaurace, která bude sloužit návštěvníkům haly i venkovního areálu. Unikátní má být bazén se surfovou vlnou. "Při vypnuté technologii to bude běžný bazén s nízkou hladinou vody vhodný pro dětské plavání, při sníženém výkonu vlnobití jako zábavný prvek pro děti," popsal člen představenstva SNEO Lukáš Fiedler. Bazén pro školní plavání zatím v Praze 6 chybí.

Do konce června by měla být hotová shrnující studie, který zohlední všechny předchozí projekty na rozšíření Petynky. Počítá se s využitím moderních technologií jako je solární ohřev či tepelná čerpadla a prověřuje se možnost využití podzemních vod. V létě pak Praha 6 plánuje diskusi s občany.

Letos chce SNEO zahájit územní a stavební řízení a začít halu projektovat. Její vzhled budou navrhovat studenti architektury z ČVUT. Počítá se s náklady kolem 170 či 180 milionů korun, za ideálních podmínek by měla být hala hotová v roce 2018, realističtější je podle Macháčka rok 2019.

"Rada Prahy 6 opakuje chyby svých předchůdců - ideový záměr takto velkého projektu neprojednala s veřejností, zpracovatele projektu hledá podezřelým způsobem a jasno není ani ve financování projektu," kritizovala dříve projekt bývalá radní Petra Kolínská (SZ). Vedení společnosti i radnice ale výtky odmítají.

Akciová společnost SNEO má na starosti investice a správu nemovitostí Prahy 6. Základní kapitál činí téměř 250 milionů korun. V minulosti se zabývala především privatizací bytů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články