Nejvyšší budova v Blansku bude ještě vyšší, budou v ní byty

Vložil
ČTK
05.02.2020 15:55
Blansko

ATX Architekti, s.r.o.

Blansko – Zanedbaná nejvyšší budova v Blansku na Wanklově náměstí by se měla proměnit v polyfunkční objekt. Jedenácti- podlažní stavba v centru města se zvýší o dvě patra, bude v ní asi 70 bytů a komerční prostory. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí radnice Pavla Komárková. V budově dříve byly především kanceláře, posledních 12 let je prázdná.


Budova dříve patřila městu, v roce 2008 schválili zastupitelé její prodej. Následnou přestavbu ale dlouhá léta komplikovaly odkupy všech souvisejících pozemků. To se však majiteli nemovitoti, firmě LL Holding, už podařilo dořešit. Ještě letos by tak firma mohla získat potřebná povolení, přestavba by pak mohla začít v roce 2021. "Jsem moc rád, že se konečně podařilo dospět do této fáze a že se výškový dům začne opravovat. Současný stav takzvaného výškáče, který se nemění už 12 let, trápí nás i blanenskou veřejnost," uvedl starosta Blanska Jiří Crha (ODS).

Původně měl být objekt ze značné části využitý pro komerční pronájmy a nebytové prostory, součástí měla být i herna. Nakonec ale bude sloužit především k bydlení, vyrůst by měl ještě téměř o pět metrů. "Současný projekt jsme zpracovali na základě nového zadání. Změnilo se zejména to, že byl navýšen počet bytů na úkor komerčních prostor, na základě zadání od majitele firmy LL Holding Pavla Lišky jsme nově zachovali průhled z Wanklova náměstí na Staré Blansko, přibyl také věnec z ochozů, který rozšiřuje užitné plochy bytů," uvedl architekt Rostislav Jakubec ze společnosti ATX Architekti, která projekt vytvořila.

V objektu je navržených 69 bytů ve 12 podlažích, součástí jsou i nebytové prostory k pronájmu. V sousedství přibude čtyřpodlažní parkovací dům s místy pro 127 automobilů. Dalších 22 míst pro parkování bude k dispozici u kruhového objezdu.

"Přízemní část budovy budou tvořit komerční prostory přímo napojené na Wanklovo náměstí a ulici Smetanova. Na tu bude dopravně napojena také přístavba sloužící k parkování," doplnil spoluautor projektu Štěpán Tomas.

V Blansku mají v příštích letech přibýt stovky bytů. Jde především o sídliště Písečná, které se má podstatně rozrůst. Starosta Crha minulý týden uvedl, že do deseti let by ve městě mohlo přibýt 800 až 1000 bytů.
0 komentářů
přidat komentář