Národní muzeum hledá projektanta rekonstrukce historické budovy

Vložil
ČTK
24.06.2009 14:50
Praha

Praha - Národní muzeum hledá firmu, která zpracuje projekt rekonstrukce jeho historické budovy. Součástí má být i návrh tunelu, který by měl hlavní objekt spojit s budovou někdejšího Federálního shromáždění (FS). V ní donedávna sídlilo Rádio Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL), které se ale přemístilo do Prahy 10. Národní muzeum FS převzalo. O vypsání výběrového řízení na projekt dnes ČTK informovala mluvčí muzea Radka Schusterová. Nabídky lze podávat do 3. srpna.

    Muzeum vypsalo výběrové řízení již jednou. Loni na podzim ho ale z podnětu České komory architektů (ČKA) začal prošetřovat antimonopolní úřad a muzeum pak soutěž zrušilo.
    ČKA tehdy označila podmínky pro účast v tendru za diskriminační. Vadilo jí mimo jiné to, že zpracovatel projektu musel mít uzavřenou pojistnou smlouvu na pojištění odpovědnosti za škodu ve výši nejméně 60 milionů korun. Jako diskriminační se komoře jevil například i požadavek čestného prohlášení, že celkový roční obrat dodavatele je aspoň 150 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články