Na modernizované Zvonařce v Brně funguje zatím polovina peronů


Brno – Na zrekonstruovaném autobusovém nádraží Zvonařka v Brně zatím funguje polovina peronů. U zbylých je třeba doladit informační systémy, bez nichž nástupiště nelze spustit. Funkční by měly být začátkem ledna. Nepřístupná pro cestující je dosud i nová výpravní budova. Na pohled sice působí hotově, avšak chybí jí vyzkoušený informační systém a potřebná administrativa. ČTK to dnes řekl Antonín Grund, předseda představenstva ČSAD Brno-město holding, které nádraží vlastní.


"Bez informačních systémů nelze spustit všechna nástupiště, protože by cestující byli zmatení. Už nyní mají někteří méně bystří problém najít to správné. Na stávajících informacích se ale dozví vše potřebné a poradí jim také všichni pracovníci, kteří chodí po nádraží," uvedl Grund. Nádražím dříve ve všední den projelo na 800 spojů, kvůli koronavirové pandemii jejich počet klesl zhruba na 500.

Proměna nádraží z přelomu 70. a 80. let minulého století vyšla na více než 100 milionů korun. Mluvilo se o ní už řadu let, například kvůli nevzhledným stánkům. První etapa prací začala loni v listopadu. Obsahovala převážně očištění a natírání železné konstrukce a celkové prosvětlení nádraží pomocí téměř 400 nových světel. Druhá etapa začala letos v únoru. Zahrnovala změnu a modernizaci nástupišť i stavbu nové výpravní budovy, která je tvořena sklem a hliníkem.

"Nyní je tam již všechno potřebné vybavení, ale ještě nejsou obsazené obchodní jednotky. Odhadujeme, že budou v prvním kvartálu příštího roku," dodal Grund. Komfort nového nádraží v příštím roce podpoří také dokončené přeložení tramvajové trati z ulice Dornych do Plotní, čímž vznikne u nádraží nová zastávka MHD.
0 komentářů
přidat komentář

Související články