Mladá Boleslav chce upravit oblast pod hradem

Vložil
ČTK
17.12.2018 08:20
Mladá Boleslav


Mladá Boleslav - Mladá Boleslav chce v následujících letech upravit oblast pod mladoboleslavským hradem. Vzniknout zde má ucelený komplex, který bude zahrnovat kanceláře i prostor pro trávení volného času. Investice dosáhnou až několika stovek milionů korun, řekla ČTK mluvčí magistrátu Šárka Charousková.


Město letos v podhradí dokončilo další část rekonstrukce Ptácké ulice, která je důležitou dopravní tepnou. Další v pořadí je oprava ulice Na Klenici za 5,5 milionu korun, která měla začít ještě letos, kvůli počasí se ale začátek stavebních prací zřejmě přesune až na jaro.

"Úpravy budou rozhodně mnohem větší, než jen rekonstrukce ulic, mělo by tady vzniknout cosi jako komplex, který by částečně mohl sloužit jako kanceláře a z větší části právě jako místo pro trávení volného času s obchůdky, kavárnami a podobně," řekla Charousková.

Město bude v revitalizaci této části spolupracovat s automobilkou Škoda Auto, která by se měla podle magistrátu podílet i na samotných investicích. Firma založila nadační fond na podporu Mladoboleslavska, do kterého vložila vložila 30 milionů eur (asi 750 milionů korun), které budou investovány do projektů například v dopravě, bydlení či bezpečnosti.

Lokalita pod hradem se průběžně mění již několik let. Škoda Auto tady například vybudovala svá vývojová centra. Pokud vše půjde dobře, podhradí by mělo novou podobu získat zhruba za čtyři roky. Kvůli plánovaným úpravám musí město vykoupit řadu pozemků a nemovitostí.
0 komentářů
přidat komentář