Místo břevnovského mrakodrapu vyrostou v Praze 6 bytové domy

Vložil
ČTK
20.06.2018 17:35
Praha

Břevnov

Praha - Místo takzvaného břevnovského mrakodrapu v Radimově ulici a na sousedních pozemcích v Praze 6 vyrostou tři samostatné bytové domy. Mezi domy vznikne prostor pro pohled na kajetánskou kapli. Na základě dnešního rozhodnutí zastupitelstva Prahy 6 uzavře městská část smlouvu o spolupráci s developerem.


Pozemky u potoka Brusnice kolem sto let starého břevnovského mrakodrapu prodala městská část společnosti Geosan Kappa v roce 2008 za 70 milionů korun. Původní záměr počítal se zachováním mrakodrapu, budova je však ve špatném stavu.

V nových budovách budou patra vyčleněná pro občanskou vybavenost a několik bytů dostane městská část. Výška nejvyššího domu bude 28,4 metru. V podzemních patrech budou propojené garáže se 112 místy a technické prostory. Společnost Rezidence Radimova plánuje také upravit park a opravit špitální kapli. Poté park i kapli převede společnost na městskou část. Ke kapli bude vstup mezi domy i od rybníka Vincentinum a z parku severně od potoka Brusnice, který projekt převede do upraveného koryta.

Břevnovský mrakodrap v Radimově ulici je podle materiálu ve špatném technickém stavu. Rekonstrukce by byla technicky i finančně náročná. V budově je vlhkost a dřevěné trámy jsou napadeny dřevokaznými houbami. "Při provádění rekonstrukce by zůstalo zachováno z celého domu jen nosné zdivo a střecha. Nové zdivo je ve špatném stavu a jeho sanace by byla velmi nákladná," píše se v materiálu. Podle posudku by náklady na rekonstrukci dosáhly 53 milionů korun, demolice bude stát 15 milionů korun. Dům je vyklizený od roku 2015.

Břevnovský mrakodrap z roku 1911 patří mezi několik chátrajících domů, které má ve správě Praha 6. Další opuštěnou budovou je Šatovka, kterou na začátku tohoto roku na několik dní obsadila skupina squatterů, dům v Dejvické ulici a trojdomí v Šolínově ulici. Pro tyto tři budovy radnice připravuje projekty na rekonstrukci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články