Ministerstvo chce navýšit základní kapitál hotelu Thermal o 300 mil. Kč


Praha – Ministerstvo financí navrhne vládě zvýšit základní kapitál karlovarského hotelu Thermal o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Důvodem je propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu, jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. V tiskové zprávě o tom infor- movalo ministerstvo financí, které v hotelu vykonává akcionářská práva státu.


„Jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu. Areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Hotel Thermal byl na základě architektonického návrhu Věry a Vladimíra Machoninových postaven ve druhé polovině 70. let pro Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Rekonstrukce, která začala loni, by měla stát podle původního zadání asi 580 milionů, přičemž 300 milionů na ni dal stát vkladem do základního jmění hotelu. Dalších 148 milionů projekt získal na energetické úspory ze Státního fondu životního prostředí. Zbytek pokryje úvěr.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
... Pěkné nadělení!...
šakal
22.06.21 05:36
zlatá slova
Petr Turek
23.06.21 01:56
zobrazit všechny komentáře

Související články