Město H. Králové chce vypsat tendr na expozici muzea do července

Vložil
ČTK
03.02.2020 12:35
Hradec Králové

Jan Kotěra


Hradec Králové – Město Hradec Králové předpokládá vypsání soutěže na dodavatele expozice Muzea východních Čech do začátku letních prázdnin. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Z předběžné konzultace s potenciálními zájemci vyplynulo, že nebude-li upravena projektová dokumentace, navýší se odhadovaná cena 15 milionů korun bez DPH na 20 až 25 milionů korun bez daně.


"Proto nyní probíhají úpravy projektové dokumentace. Jedná se o zpřesnění a úpravu specifikací," řekla ČTK bez podrobností Šmídová.

Secesní budova na Eliščině nábřeží zahájila po rekonstrukci provoz v listopadu 2019 otevřením pěti výstav, ale bez plánované expozice, která podle dostupných informací zabere dvě patra a jejíž základ mají tvořit architektonické prvky města. Firmu na expozici se městu opakovaně nepodařilo v soutěži vybrat.

Majitelem historicky cenného objektu je město, zřizovatelem Muzea východních Čech Královéhradecký kraj. Oprava muzea trvala od května 2018 a přišla na 100 milionů korun s DPH. Zhruba 75 procent opravy městu zaplatila evropská dotace.

Muzejní budova vznikla podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909 až 1912. Národní kulturní památkou bylo muzeum prohlášeno v roce 1995.
0 komentářů
přidat komentář

Související články