Mariánské Lázně upraví okolí Medvědího pramene

Vložil
ČTK
16.09.2016 08:15
Mariánské Lázně

Mariánské Lázně - Mariánské Lázně zařadily Medvědí pramen na seznam památných míst ve městě. Město chce okolí léčivého pramene v lesoparku uklidit a upravit tak, aby se opět mohl stát turistickým cílem. Socha medvěda i altán u pramene jsou v dezolátním stavu, řekl dnes ČTK místostarosta Mariánských Lázní Vojtěch Franta (Piráti).

"Když se k Medvědímu prameni půjdete podívat, zjistíte, že jeho okolí je plné odpadků a ohnišť. Samotný medvěd je téměř rozpadnutý - nemá hlavu. Je tak potřeba dát to dohromady. I když to máme majetkově trochu komplikované, zařadili jsme Medvědí pramen na seznam památných míst ve městě. Chceme, aby se z něj znovu stalo atraktivní místo a aby se stal znovu cílem vycházek našich občanů i hostů," řekl Franta.

Mariánské Lázně tak mimo jiné reagují na množící se stížnosti na nepořádek v lokalitě. Socha medvěda od Vítězslava Eibela, která u pramene stojí od 60. let minulého století, tak dostane novou hlavu, rekonstrukcí projde altánek, dřevěné mostky i lavičky. Příprava místa pro návštěvníky bude město stát necelých 100.000 korun.

Město se v posledních letech zatím nepříliš úspěšně snaží pročistit vyhlídky v lázeňských lesích, kromě toho má ale další památná místa, která udržuje z vyhrazeného fondu. Patří mezi ně například odpočívadlo opata Clementso, kaplička Lasky nebo rozhledna Hamelika. Ve městě je podle vyhlášky 18 památných míst.
0 komentářů
přidat komentář

Související články