Majálesový Piknik na Zlatém mostě v Českých Budějovicích

Zdroj
CBArchitektura
Vložil
Tisková zpráva
02.05.2012 07:45

4. května 2012, 17:00 - 21:00 hodin

Barbora Jandová, CBArchitektura, Dům Umění České Budějovice, Budějovický majáles

Studentka architektury Barbora Jandová se v rámci svého dlouhodobého projektu “Večeře na neobvyklých místech” rozhodla uspořádat PIKNIK na Zlatém mostě u Jihočeského divadla. Akce bude součástí Budějovického Majálesu, ve spolupráci s projektem CBArchitektura a Domem umění České Budejovice.

Cílem akce je upozornit na alternativní možnosti využívání veřejného prostoru a prezentace blogu CBArchitektura širší veřejnosti. Tento blog je v současnosti jediná platforma, která se dlouhodobě věnuje problematice moderní architektury a urbanismu v našem městě. V rámci akce můžete diskutovat s autory tohoto blogu. Cílovou skupinou jsou především občané města s aktivním zájmem o své okolí, kteří jsou ochotní samostatně prosazovat svoje zájmy, pokud k nim dostanou relevantní informace.

Koncept vychází z umístění travnatého koberce o rozměrech 58m² na mostovku Zlatého mostu a následného pikniku s otevřenou diskuzí nad veřejným prostorem. Rozměr koberce vychází z plochy, která dle katastru veřejných ploch vychází na jednoho “budějčáka”. Teoreticky je to vymezení našeho společného majetku, za který bychom jako občané měli být zodpovědní.

PS. Občerstvení bude zajištěno, ale samozřejmě nikomu nezakazujeme, aby si přinesl vlastní piknikový koš s čerstvým a chutným obsahem a vytvořil tak konkurenci našemu svačinovému cateringu :)

Více informací >

0 komentářů
přidat komentář

Související články