M. Boleslav vydala svůj katalog investičních příležitostí

Zdroj
Pavel Šubrt
Vložil
ČTK
06.05.2006 09:35
Mladá Boleslav

Mladá Boleslav - Město Mladá Boleslav vydala katalog investičních příležitostí. Vedení města se jej rozhodlo vydat po opakovaných žádostech potenciálních investorů o písemné podklady. Publikace souhrnně představuje pozemky v majetku města, které jsou vhodné pro záměry investorů v  oblasti výrobních, bytových i dalších projektů, řekl dnes ČTK náměstek primátora Robin Povšík.

V katalogu jsou přehledné informace o každé lokalitě včetně mapy, leteckého snímku a údajů o napojení na dopravu a inženýrské sítě i  vztahu lokality ke schválenému územnímu plánu. Jeho vydání zaplatili sponzoři.
Mladá Boleslav je podle Povšíka neustále středem velkého zájmu investorů a katolog tak stručně a jasně představuje pozemky vhodné pro různé investice. "Je pravda, že město neoplývá množstvím vlastních pozemků a musíme být o to obezřelejší, jak s nimi naložíme a jakým investorům je nabídneme," dodal.
Město v katalogu nabízí investorům pozemky v celkem pěti lokalitách, které jsou vesměs v okrajových částech města. Největší je západní zóna Bezděčín s dvěma navazujícími lokalitami s rozlohou 17 a šest hektarů, o kterou mají také podle Povšíka investoři největší zájem. Větší část je určena územním plánem jako specifická smíšená zóna městského typu v blízkosti letiště, zatímco menší část pozemků je určena pro drobnou a řemeslnou výrobu.
Další městské pozemky v lokalitě Sahara a městské části Dubce jsou určené pro bydlení, v příměstské části Michalovice pro hromadnou rekreaci typu koupaliště či kempu a v příměstské části Debř pro investice v oblasti občanské vybavenosti.
V současné době vedení města jedná s investory například o využití objektu bývalých kasáren na hotel či ubytovnu, o záměru výstavby polyfunkčního domu s byty a obchody či o  záměru výstavby cukrárny na takzvané Krásné vyhlídce. Záměr ovšem vyvolává rozporuplné reakce a vedení města chce o něm rozhodnout až na základě průzkumu mínění mezi občany.
Největším podnikem a zaměstnavatelm na území města je automobilka Škoda Auto. Díky ní a řadě dalších podniků navázaných na automobilový průmysl má Mladoboleslavsko velmi malou nezaměstnanost. Investory láká i blízkost rychlostní komunikace mezi Prahou a Libercem, dostupnost železniční dopravy, dostatek kvalifikované pracovní síly i značná kupní síla obyvatel s dobrou životní úrovní.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
uroven
milovan
11.05.06 09:16
zobrazit všechny komentáře

Související články