Lávka přes říčku Jičínku je v havarijním stavu, Nový Jičín chystá novou

Vložil
ČTK
16.11.2021 18:10
Nový Jičín

Nový Jičín – Město Nový Jičín chystá stavbu nové lávky přes říčku Jičínku v ulici Novo- sady. Nynější lávka je v havarijním stavu a musí být odstraněna. V příštím roce by měla vzniknout projektová dokumentace, následo- vat bude výstavba lávky a revitalizace jejího okolí. ČTK to dnes sdělila mluvčí novojičínské radnice Marie Machková.


"Stávající lávka přes říčku Jičínku byla postavena v roce 1984. Revizní prohlídka v prosinci 2019 odhalila, že ocelová konstrukce mostku je v havarijním stavu," uvedla Machková.

S žádostí o zhotovení návrhu na podobu nové lávky i jejího napojení na přístupové komunikace oslovilo město tři architektonické ateliéry. Odborná komise vybrala návrh ateliéru Blank architekt, který zároveň připraví i projektovou dokumentaci.

Lenka Ondřejová z novojičínského odboru rozvoje a investic uvedla, že součástí požadavku města bylo bezpečnější řešení křižovatky ulic Nábřežní a Novosady, využití mostu kromě chodců i pro cyklisty a jeho nasvětlení. "Také jsme chtěli, aby se v rámci revitalizace okolí lávky zhotovilo nové kontejnerové stání pro odpadní nádoby v Nábřežní ulici a vybudovala asi 50 metrů dlouhá zpevněná stezka pro pěší od ulice Novosady směrem k obchodnímu centru Tabačka," uvedla Ondřejová.

Podle návrhu vítězného studia by se lávka měla rozšířit na tři metry, dlouhá bude téměř 41 metrů. Aby splňoval požadavky Povodí Odry, bude mostek o metr výše než ten současný.
0 komentářů
přidat komentář