Kutná Hora zahájí práce na projektu dopravního terminálu

Vložil
ČTK
15.03.2023 07:10
Kutná Hora

Kutná Hora – Kutná Hora zahájí práce na projektu dopravního terminálu, který zjed- noduší cestování do města i přestupování mezi vlaky a autobusy. Vzniknout by měl na vlakovém nádraží Kutná Hora město, na přilehlých pozemcích lze vybudovat nástupiště pro autobusy. Podporu záměru dnes vyslovili zastupitelé.


O terminálu veřejné dopravy se v Kutné Hoře hovoří už delší dobu. Vznikla i studie, která však podle současného vedení nerespektovala potřeby dopravců. Než se vedení radnice pustí do příprav projektu, chtělo mít jasný mandát od zastupitelstva. "Chceme si na začátku říct, jestli to má podporu a je to něco, na čem máme trávit čas, nebo nikoliv," uvedl starosta Lukáš Seifert.

Opozice se na dnešním jednání vyslovila pro to, aby byl záměr veřejně představen. Zastupitel za Piráty Vít Šnajdr navrhl, aby Seifert do konce září uspořádal veřejnou prezentaci. Starosta s tím souhlasil.

Zástupci radnice si od terminálu slibují jednodušší cestování do Kutné Hory a oživení centra města. Umožní přestup takzvaně suchou nohou z autobusu na vlak, zároveň bude propojený s Pražskou integrovanou dopravou. Dosavadní autobusové nádraží by po výstavbě terminálu mělo dočasně sloužit k parkování turistických autobusů, o jeho dalším účelu se bude ještě jednat.
0 komentářů
přidat komentář