Koordinátorem příprav možné účasti na Expo je Potužník

Vložil
ČTK
01.10.2012 20:20
Praha

Praha - Ministerstvo zahraničí vybralo ve výběrovém řízení koordinátora příprav možné české účasti na světové výstavě Expo 2015 v Miláně, stal se jím bývalý mluvčí české účasti na předchozí výstavě v Šanghaji Jiří Potužník. Ministerstvo zahraničí to dnes uvedlo na dotaz ČTK. Do soutěže na vizi české účasti se registrovalo pět lidí. Vláda dosud nerozhodla o tom, zda se Česká republika v Itálii světové výstavy zúčastní nebo ne.
    
Potužník ČTK řekl, že ve svém materiálu počítá s výrazným zapojením soukromého sektoru do stavby i samotné expozice. Tím by se měly snížit náklady ze státního rozpočtu. Uvedl, že ve vizi navrhl pavilon stavět s ohledem na jeho majitele, který by měl být spoluinvestorem české prezentace a měl by též pavilon získat po skončení výstavy.
     "Česká účast na světové výstavě Expo 2015 je ve stadiu příprav. O definitivní účasti ještě nebylo rozhodnuto," uvedlo ministerstvo.
Kabinet by měl do přelomu října a listopadu rozhodnout nejen o účasti, ale posoudit má i Potužníkův návrh koncepce účasti, který tvoří. Rovněž by měla jmenovat generálního komisaře české účasti. Tím podle neoficiálních informací může, ale nemusí být právě koordinátor. Jasněji by též po rozhodnutí vlády mělo být o financování možné účasti.
     Potužník, který v minulosti působil jako redaktor České televize či jako mluvčí v dřívější vládě Mirka Topolánka, postoupil do druhého kola výběrového řízení spolu s bývalým generálním komisařem Pavlem Stehlíkem.
     Hlavním tématem Expo 2015 je heslo "Nakrmit planetu, energie pro život". Česko ovšem dosud Itálii svoji přítomnost na výstavě nepotvrdilo. Účast přitom přislíbilo už 100 států. V Česku má procedura zpoždění, což může budoucí přípravy výstavby pavilonu komplikovat.
0 komentářů
přidat komentář

Související články