Kolín prochází úpravami, důležité jsou podle starosty detaily

Zdroj
Jaroslav Beneš
Vložil
ČTK
19.06.2017 07:20
Kolín

David Mateásko

Kolín - Kolín prochází postupnými úpravami, a to nejen historického centra, ale i jeho širokého okolí. Podle místostarosty Michaela Kašpara (STAN) jsou důležité detaily, na čemž se shoduje s městským architektem. Právě městský architekt David Mateásko navrhuje změny veřejného prostoru. Podle starosty Víta Rakušana (STAN) se zaměřuje i na umístění košů a dalšího mobiliáře v historickém centru města.


Jednou z významných investičních akcí byla rekonstrukce prostoru před kostelem Nejsvětější Trojice. Radnice dala odstranit část zídky, která byla v havarijním stavu, zbytek byl opraven. Opravena byla i dlážděná mozaika, kterou dlouhodobě narušují kořeny stromů. Kolín za opravy prostranství před kostelem zaplatil téměř 450.000 korun. "Na přímý zásah pana architekta Mateáska dojde ještě ke změně zábradlí. Klasické červeno-bílé zábradlí, které tam v současné době je, bude nahrazeno řetězovým zábradlím se sloupky, aby to v centru města bylo jednotnější a nezůstal ani tento detail nevyhovující," řekl Rakušan.

Dokončena byla i oprava ulice Za Dvorem v městské části Štítary. Požadavek na opravu byl od místních poprvé vysloven v roce 2012, dosud neměla ulice pevný povrch a bylo na ní bláto, nebylo v ní ani veřejné osvětlení. "Nyní je to jedna z nejhezčích kolínských ulic, jde o povedenou dokončenou investici," uvedl starosta. Město za rekonstrukci zaplatilo zhruba čtyři miliony korun.

Kromě větších stavebních úprav řeší radnice i detaily. "Pan architekt vytipoval nějaká místa, kde jsou v současnosti umístěné odpadkové koše, a podle něj nezapadají do té konkrétní historické části," uvedl Rakušan. Město tak vybrané koše vymění a některé zruší a nahradí je novými odpadkovými koši na jiných, vhodnějších místech.

Rekonstrukce čeká také Pražskou ulici. Podle Rakušana se dokončuje projekt, hotov by měl být ještě v červnu. "Poté musíme vysoutěžit zhotovitele a na podzim můžeme začít, příští rok bude hotovo," uvedl Rakušan. Kolínská radnice v Pražské ulici plánuje rekonstrukci povrchů, chodníků a veřejného osvětlení. Město chce zlepšit také infrastrukturu pro cyklisty.
0 komentářů
přidat komentář

Související články