Koldová dostala na Desingbloku cenu za své brambůrkové křeslo

Vložil
ČTK
29.10.2018 07:10
Praha


Praha - Jako nejlepší kolekci nábytku letošního Designbloku dnes pořadatelé vyhlásili Chips chair od Lucie Koldové. Lehká křesílka, jež vyrábí firma Ton, mají tvar bramborového lupínku a využívají technologii ručního ohýbání dřeva, kterou v Bystřici pod Hostýnem používají už od 60. let 19. století. Designblok dnes v Průmyslovém paláci na Výstavišti ocenil v deseti kategoriích nejlepší projekty a tvůrce svého 20. ročníku. Ceny Designbloku byly rozdány v deseti kategoriích.

Lucie Koldová patří k nejúspěšnějším současným českým designérům, je také známou návrhářkou skla a věnuje se jeho propagaci ve světě. Je kreativní ředitelkou značky Brokis a získala s pracemi pro ni některá ze svých ocenění včetně české ceny Grand designér roku. Křeslo Chips se poprvé představilo na letošním veletrhu designu a nábytku Salone del Mobile v Miláně.

Za nejlepší kolekci bytových doplňků dnes cenu dostali studenti Ateliéru produktového designu UMPRUM Terezie Lexová a Štěpán Smetana za zrcadla Mirror Stage, která mají nožičky, a mohou tak stát v prostoru.

V kategorii nejlepší kolekce svítidel porota složená z novinářů a šéfredaktorů oborových médií vybrala lampu One Zero od Karla Matějky. Lampa je složena z podstavce ve tvaru koule, dlouhé uzoučké tyčky, na jejímž konci je samotné malé svítidlo. Důmyslný elektronický systém vyvažování umožňuje, aby se celá lampa nakláněla a zablokovala téměř ve všech polohách.

Jako nejlepší kolekce šperků byl vyhlášen soubor Kyō autorky Kateriny Reich. Ta se při jeho vzniku inspirovala světem japonského umění a tradicemi starého Japonska, především dřevoryty japonských mistrů Utamara Kitagawy a Utagawy Kunisady tvořících v 18. a 19. století, oba zachycovali zejména život gejš a kurtizán.

Jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu designu a módy Designblok potrvá v Průmyslovém paláci ještě do 29. října. Nabízí tvorbu 343 designérů, módních návrhářů a designérů šperku. Dramaturgie festivalu a instalace českých i zahraničních designérů letos protíná téma Oslava.
0 komentářů
přidat komentář

Související články