Kancelář městského architekta vystaví návrhy na podobu Špitálky

Vložil
ČTK
17.06.2019 21:25
Brno

Aulík Fišer architekti


Brno – Celkem 27 možných podob budoucí čtvrti Špitálka, která má vzniknout v Brně na místě nevyužívaného areálu brněnských tepláren, vystaví Kancelář architekta města Brna od středečního odpoledne v Urban centru na Staré radnici. Kancelář o tom dnes informovala v tiskové zprávě.


Návrhy pocházejí od architektů z Česka, Polska, Litvy, Belgie, Japonska a Singapuru. Vzešly z mezinárodní ideové soutěže, kterou pro město Brno zorganizovala právě kancelář architekta.

Porota složená z českých i zahraničních odborníků vybrala už dřív jako nejlepší návrh pražské architektonické kanceláře Aulík Fišer architekti. "Porotu zaujala rozmanitá veřejná prostranství, hustá síť stezek pro pěší a cyklisty i přiměřené měřítko ulic a bloků zástavby. Autoři navrhli okruh městských parků propojený s nábřežím Svitavy a ve svém návrhu citlivě pracovali také se stávajícími průmyslovými budovami," uvedl ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Architektonické týmy měly ztvárnit prostor ohraničený ulicemi Špitálka, Cejl, Koliště a Radlas a železniční tratí z jihu. Má rozlohu 25 hektarů a město na něm plánuje vystavět novou čtvrť s byty až pro 4000 lidí, kancelářemi, službami, parky a prostory pro volný čas.

Návrhy budou v Urban centru vystavené do konce července. Vstup na výstavu je zdarma.
0 komentářů
přidat komentář

Související články