Jičín udělá z bývalého sídla KSČ dům sociálních služeb

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
29.09.2016 08:15
Jičín

Jičín - Jičínská radnice hodlá přebudovat bývalé sídlo okresního výboru KSČ a později Všeobecné zdravotní pojišťovny na dům sociálních a poradenských služeb. Náklady na rekonstrukci administrativní budovy stojící u autobusového nádraží město odhaduje na 25 milionů korun. Radnice již začala chystat projekt opravy a žádosti o dotace na zateplení, výměnu oken a vnitřní přestavbu. ČTK to řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).


Do opravené budovy chce město sestěhovat instituce, které jsou zatím na různých místech ve městě a mnohdy působí v nevyhovujících podmínkách a prostorech. Stěhování by mělo čekat Pedagogicko-psychogickou poradnu, organizace Péče o duševní zdraví a TyfloCentrum, Občanské poradenské středisko a Oblastní charitu Jičín. V budově by mělo získat prostory i Speciální pedagogické centrum.

"Mnoho těchto organizací spolu již nyní spolupracuje, jejich klienti jsou mnohdy titíž. Vše nově najdou na jednom místě, jde o koncepční řešení," řekl Hamáček. Díky poloze na autobusovém nádraží budou služby výrazně dostupnější i pro dojíždějící. Pokud by šlo vše hladce, mohla by budova novému účelu sloužit v roce 2019. Současní nájemci budovy dostanou podle radnice dost času na přestěhování do jiných prostor.

Objekt výboru KSČ po roce 1989 získala Všeobecná zdravotní pojišťovna, která jej v roce 2007 za 15,5 milionu korun prodala městu Jičín. Chystaná rekonstrukce se bude týkat hlavní čtyřpodlažní budovy, do jejíž oprav zatím žádné významnější peníze dosud nešly. Druhá jednopodlažní část budovy zůstane v užívání České spořitelny, která si ji na vlastní náklady již dříve opravila.
0 komentářů
přidat komentář

Související články