Jednu z nejmenších památek na území ČR, trafiku v Žatci, čeká oprava

Vložil
ČTK
09.05.2021 09:55
Žatec

foto: Milan Sýkora
Žatec – Jednu z nejmenších kulturních památek na území České republiky, bývalou trafiku v Žatci na Lounsku postavenou na počátku minulého století, koupil majitel žatecké synagogy Daniel Černý. Domek chce investor opravit a otevřít ho minikoncertem.


"Jsem 14 dnů vlastníkem jedné z nejmenších kulturních památek, trafičky postavené na začátku 20. století. Trochu jsem si odskočil z oprav synagogy, která je druhou největší synagogou a kulturní památkou, k malé stavbě. Měla svého vlastníka, který neměl zrovna čas, prostředky, energii, tak jsme se domluvili, že mi ji prodá," řekl Černý.

Kdysi prodejní stánek je v havarijním stavu. Oprava podle Černého zabere více než půl roku a vyjde asi na 500.000 korun. K památce se snaží zjistit další informace, například v muzeu. Hledá také někoho, kdo za války v kiosku prodával. "Bylo by moc hezké získat lidské příběhy s tím spjaté," doplnil Černý.

Až bude rekonstrukce u konce, hodlá majitel v domku nedaleko centra města uspořádat malý koncert. Šlo by podle něj o jednu hudebnici nebo hudebníka, který by hrál v okénku kolemjdoucím a přes stream také lidem u obrazovek.
0 komentářů
přidat komentář