Hradec Králové chystá přestavbu okolí hokejové arény a hotelu Stadion

Vložil
ČTK
09.11.2023 19:30
Hradec Králové

Hradec Králové - Radnice Hradce Králové chystá přeměnu areálu a okolí zimního stadionu v sousedství historického jádra města. Zejména bude řešit stav a podobu chátrající malé haly s ledovou plochou a přilehlého hotelu Stadion. Město si ke změnám nechá podle rozhodnutí zastupitelů zpracovat studii proveditelnosti. Zaplatí za ni asi 2,4 milionu korun, uvedla dnes radnice.


"Malá hala není v úplně ideálním stavu a je třeba rozhodnout, zda investovat do oprav, nebo řešit její komplexní rekonstrukci," uvedl náměstek primátorky pro urbanismus a architekturu Adam Záruba (Změna pro Hradec). Město bude rozhodovat i o zbourání či zachování hotelu.

Podkladem pro studii proveditelnosti bude urbanisticko-architektonická studie, kterou si město nechalo zpracovat v roce 2007. Od té doby se především značně zhoršil stav malé haly, kterou město postavilo v roce 2001. Zastaralý plechový obvodový plášť již nevyhovuje energeticky a ani neodpovídá požadavkům na vzhled poblíž historického centra.

"Nová studie proveditelnosti prověří aktuálnost návrhu z roku 2007," uvedl Záruba. Měla by také mimo jiné navrhnout případné etapy přestavby lokality, analyzovat technický stav budov a spočítat investiční a provozní náklady.

Studie vytvořená před 16 lety nabídla tři řešení. Dvě počítala s odstraněním hotelu a kompletní rekonstrukcí a dostavbou malé haly. Třetí variantou bylo zachování a rekonstrukce hotelu. Počítalo se i s propojením hokejové arény s malou halou. Novým záměrem města je otevřít pro veřejnost nábřeží Orlice podél zimního stadionu mezi Moravským mostem a Jiráskovými sady.

Přestavbu samotné hokejové arény město udělalo před více než deseti lety. Hala dostala nové opláštění, podhledy, hlediště a takzvané skyboxy pro VIP klientelu. V posledních třech letech město nákladem asi 80 milionů korun opravilo prostranství před hokejovou arénou a přebudovalo nedalekou křižovatku Fortna na kruhový objezd a přestavělo nástupiště městské a regionální dopravy.
0 komentářů
přidat komentář