Hodonín pracuje na začleňování kasáren do městské zástavby

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
26.09.2007 15:35
Hodonín

Hodonín - Po dvou letech stavebních prací končí v těchto dnech první etapa začleňování někdejších velkých kasáren v Hodoníně do městské zástavby. Práce spočívaly v přivedení inženýrských sítí do areálu a v obnově silnic i chodníků a přišly na 57 milionů korun, řekl dnes novinářům hodonínský starosta Lumír Šimeček.

    Pro většinu z vojenských budov v kasárnách rozkládajících se na 25 hektarech se již podařilo najít nové využití. Vznikly v nich kanceláře firem, výrobní prostory, ubytovna a v některých objektech budou byty.
    "Práce na budování technické infrastruktury ve velkých kasárnách současným projektem rozhodně neskončily," uvedl starosta. Město musí na druhou etapu sehnat 50 milionů korun.
    Za ně budou dostavěny komunikace a rozvedeny inženýrské sítě do prostoru cvičiště, kde se počítá v budoucnu s výstavbou přibližně sta rodinných domů. Poté bude nutné najít další miliony na úpravu centrální části kasáren a tamní zeleně.
    Hodonín převzal po armádě celkem čtyři vojenské areály. Kromě velkých kasáren se radnice ještě musela postarat o Dukelská kasárna a hledá využití pro dvoje někdejší vojenská cvičiště. Z lokality Pánov, rozkládající se na 93 hektarech, by v budoucnu mohlo vzniknout golfové hřiště, které v regionu zatím chybí.
0 komentářů
přidat komentář