Hlavní architektka Pardubic Pavla Pannová končí ve funkci

Vložil
ČTK
15.10.2015 20:05
Pardubice

Pardubice - Vedoucí odboru hlavního architekta pardubického magistrátu Pavla Pannová ve své funkci končí. Radní schválili návrh na její odvolání s odůvodněním, že nebyli spokojeni s její prací, řekla na dnešním jednání zastupitelů náměstkyně Helena Dvořáčková (ANO). Pannová se ale dnes sama vzdala funkce k 30. listopadu. Vedení města vytýkala, že jí házelo klacky pod nohy.

    "Od února jsme na poradách vedení pravidelně řešili nějaký neplněný úkol ze strany odboru hlavního architekta. Na neplněná usnesení zastupitelstva a rady upozornil i kontrolní výbor ve zprávě z 30. června," uvedla Dvořáčková s tím, že na nedostatky Pannovou opakovaně upozorňovala.
    Zajistit odvolání vedoucí odboru měl za úkol tajemník Michal Zitko. Podle jeho mínění by měl o odvolání vedoucích úředníků rozhodovat tajemník, nikoliv rada, a musí být k tomu splněny zákonem dané povinnosti.
    Pannová uvedla, že mezí ní a vedením města panovaly dlouhou dobu napjaté vztahy. "Přišla jsem do úřadu, abych tvořila, ale za poslední rok jen neustále plním nesplnitelné úkoly, obhajuji dávno provedenou práci, odrážím udělování důtek gesční náměstkyně nebo z mého pohledu nesolidní okřikování na poradách vedení před kolegy a určitou dehonestaci," prohlásila v emotivním projevu. Podle ní je to projevem nechutí vedení radnice s ní spolupracovat, proto sama rezignovala.
    Zastupitel Milan Košař a další zastupitelé upozornili, že útvar hlavního architekta je již nyní personálně oslabený a město přitom připravuje nový územní plán. Pannová již v minulosti funkci hlavního architekta zastávala, skončila v roce 2002, kdy byl útvar hlavního architekta zrušen a několik let jej pak suploval odbor rozvoje a strategie.
0 komentářů
přidat komentář

Související články