Historickou výpravní budovu na nádraží v Bohumíně čeká oprava

Vložil
ČTK
26.03.2020 13:55
Bohumín


Bohumín - Správa železnic (SŽ) zahájí v dubnu rekonstrukci památkově chráněné výpravní budovy na nádraží v Bohumíně na Karvinsku. Mimo jiné tam vymění okna a dveře, obnoví fasádu včetně poškozených ozdobných prvků a upraví vnitřní dispozice budovy. Předpokládané investiční náklady jsou 62,5 milionu korun. ČTK to dnes sdělila v tiskové zprávě mluvčí SŽ Nela Friebová.


Rekonstrukce má oživit prostory nádraží, zvýšit komfort pro cestující a snížit energetickou náročnost budovy. "Celkový architektonický vzhled výpravní budovy se nezmění, cílem je co nejvíce zachovat její původní ráz a materiálový vzhled z doby přestavby v roce 1904," uvedla Friebová.

V budově bude také kompletně rekonstruováno vytápění a vyměněna střecha nad poštou. Výpravní budova získá nový mobiliář a nová WC pro veřejnost.

"Rekonstrukce je plánovaná na etapy za částečného provozu, pro cestující budou zajištěny náhradní čekací prostory a veřejné toalety, prodej jízdenek zůstane zachován," uvedla Friebová.

Rekonstrukce naváže na menší opravy z minulých let, kdy se mimo jiné vyměnily vstupní dveře a střecha. Zhotovitelem stavby je společnost PORR. Práce by měly skončit v polovině příštího roku.
0 komentářů
přidat komentář