H. Králové přebuduje prostor mezi stadionem a elektrárnou Hučák

Vložil
ČTK
26.03.2020 07:00
Hradec Králové


Hradec Králové - Radnice Hradce Králové chystá přestavbu frekventovaného prostranství mezi zimním stadionem, Jiráskovými sady a secesní vodní elektrárnou Hučák v centru města. Stavbaři například dobudují cyklostezky a ty nynější obnoví. Vzniknou i nová propojení. Počítá se také s přeložkami řady inženýrských sítí. Investice by měla přijít na asi 17 milionů korun bez DPH. Přesnou cenu určí soutěž na stavební firmu.


"Jde o prostor, kde se poměrně živelně kříží cyklostezky podél třídy ČSA, od Hučáku, lávky přes Orlici. Navíc je zde hlavní vchod do oblíbených Jiráskových sadů," řekl náměstek primátora pro investice Jiří Bláha (ODS). Nové uspořádání by mělo pěším i cyklistům přinést vyšší komfort a především bezpečnost.

Součástí stavby bude i oprava stezky, která vede parkem podél Jiráskových sadů a ústí do Křižíkovy ulice u elektrárny. U zimního stadionu se počítá s cyklistickými stojany pro návštěvníky akcí či hokejových zápasů. Stavba by mohla začít v létě a trvat by měla deset měsíců. Město na ni chce získat dotaci z fondů EU.

Poslední větší investici do cyklostezek město dokončilo loni v prosinci, když otevřelo cyklostezku spojující okrajové části Piletice a Rusek s Hradcem Králové. Náklady činily 22,3 milionu korun včetně DPH.
0 komentářů
přidat komentář

Související články