Film a architektura 2019 - Warm-up

Zdroj
Kruh, z.s.
Vložil
Tisková zpráva
19.09.2019 08:15
Praha

Nové Město

Již tento čtvrtek, 19. září 2019, rozehřeje pražské kino Světozor česká premiéra výjimečného snímku The Human Shelter dánského režiséra Borise Bertrama. Projekce proběhne za účasti kurátora Architecture Film Festival Rotterdam Jorda den Hollandera a českého propagátora architektury Adama Gebriana, po promítání bude probíhat diskuze. Dokument, který se pyšní řadou ocenění, ukazuje, jak žijí různí lidé v různých koutek světa. Začíná v Norsku a končí na Islandu, mezitím se podíváme do New Yorku, uprchlického tábora v Iráku, ubytoven NASA na Havaji, maličkého bytu v Tokiu a do chýše v Nigérii.

Čtvrteční večer je zároveň warm-upem festivalů Den architektury a Film a architektura, které proběhnou od 1. do 7. října 2019 ve více než stovce měst v České republice a na Slovensku. Široké veřejnosti představí nový pohled na architekturu, která nás obklopuje. Návštěvníci se mohou těšit na prohlídky jindy nepřístupných staveb i procházky po známých i neznámých místech s poutavým výkladem odborníků.

Snímek The Human Shelter bude k vidění i v dalších městech ČR v rámci festivalu Film a architektura. 6. října bude uveden v Praze ještě jednou, tentokrát se projekce osobně zúčastní mezinárodně oceňovaný režisér Boris Bertram. Hlavním partnerem projekce filmu je IKEA Česká republika. Vstupenky v předprodeji.

Více informací >
0 komentářů
přidat komentář

Související články