DPP opraví výstup ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí

Vložil
ČTK
04.03.2020 16:25
Praha

Praha - Cestující pražským metrem letos od listopadu do července příštího roku nevystoupí ze stanice metra B Anděl směrem Na Knížecí. Dopravní podnik (DPP) ve stanici zmodernizuje vestibul, podchod a vymění eskalátory. Náklady jsou odhadnuty na 249 milionů korun. ČTK to dnes sdělila mluvčí DPP Aneta Řehková. Práce provede konsorcium firem Hochtief a Syner. DPP v minulosti již opravil vestibul a vyměnil eskalátory směrem ke křižovatce u Anděla.


Oprava vestibulu naváže na rekonstrukci tramvajové tratě v Nádražní ulici, která začne 14. března a potrvá do konce října. "Předpokládáme, že na vestibulu začneme pracovat letos od listopadu a do provozu jej plánujeme znovu otevřít v červenci příštího roku. Pokud se nám podaří významně zkrátit práce v Nádražní ulici, zahájíme i opravu vestibulu v dřívějším termínu," uvedl generální ředitel DPP Petr Witowski.

Podnik Na Knížecí vymění eskalátory. Staré sovětské tříramenné eskalátory Petrohrad nahradí nové. Z eskalátorového tunelu DPP odstraní původní nosné konstrukce a vnitřní schodiště a vybetonuje nové. Dělníci odstraní průsaky. Smaltované obkladové plechy budou repasovány a ty, které jsou poškozeny, vymění za nové.

Oprava čeká také technické a kabelové prostory, strojovnu, výstupy na ulici a nákladní výtah. Nově vzniknou i nové místnosti jako například rozvodna osvětlení nebo sklad náhradních dílů pro eskalátory. Ve vestibulu podnik vymění podhledy za nové, opraví poškozenou nosnou konstrukci a opraví osvětlení. Opraveny a vyčištěny budou kamenné obklady a dlažba a některé přístřešky výstupů.

Výstup Na Knížecí bude po celou dobu modernizace vestibulu uzavřen. Cestujícím budou muset vystupovat směrem ke křižovatce u Anděla. Tento výstup DPP zrekonstruoval v letech 2017 a 2018.
0 komentářů
přidat komentář

Související články