Domoplan začne stavět v Brně-Bohunicích rezidenční čtvrť se 400 byty

Vložil
ČTK
21.02.2023 14:15
Brno

Bohunice

Petr Pelčák

Brno - Rezidenční čtvrť s přibližně 400 byty, 90 dalšími malými byty pro studenty, poliklinikou, kavárnami, obchody i společným zeleným vnitroblokem, začne příští rok stavět v Brně-Bohunicích brněnský developer Domoplan ze skupiny Fipox. Projekt nazvaný Brixx bude stát přibližně čtyři miliardy korun a vyroste naproti areálu Fakultní nemocnice Brno. Zástupci developerské firmy to dnes řekli novinářům.

Do konce letošního roku plánuje developer získat stavební povolení, stavba má začít příští rok. Předpokládaný termín dokončení je rok 2027.

"Naším cílem není pouze postavit obytný komplex, který se přes den vylidní a lidé se do něj budou vracet pouze večer. Oba plánované bloky budou multifunkční tak, aby v nich lidé našli vše, co potřebují. Od obchodů a služeb až po ordinace lékařů. V bloku B pak bude zelená piazzetta se zahrádkami kaváren a bister," popsal zakladatel společnosti Domoplan Tomáš Vavřík.

Podobu dvou obytných bloků navrhlo architektonické studio Pelčák a partner. "Nárožní výšková budova s 20 poschodími vytváří spolu s lůžkovou budovou FN Brno motiv brány vyznačující vjezd do města. Nabízí také krásné výhledy všemi směry, což je výjimečné. Toto je jedno z mála míst v Brně, kde bylo možné takto vysokou budovu postavit," uvedl Pelčák.

V celém areálu bude 328 bytů s balkony nebo lodžiemi a 81 ateliérů. Ceny se budou pohybovat od 90.000 do 105.000 korun za čtvereční metr. Kromě toho chce developer možnosti ubytování doplnit ještě 90 ubytovacími jednotkami pro studenty. Ty bude developer pronajímat podobně, jako je tomu u rezidencí Domeq. "Studentské jednotky mají rozlohu asi 16 čtverečních metrů, jsou asi 2,5 metru široké s malou kuchyňkou. Blíží se pokoji na studentské koleji. K těmto jednotkám pak patří velké společenské zázemí, kde mohou studenti trávit společně čas," popsal Vavřík. Uvedl, že podobně mohou tyto ubytovací jednotky sloužit i seniorům. Developer zvažuje, že by v nich mohl zavést takzvané spolubydlení seniorů a mladých lidí.

Celý projekt se snaží maximálně využívat zelené technologie. Bude zadržovat dešťovou vodu v retenčních nádržích. Zelené střechy bude doplňovat fotovoltaika a ve vyšších poschodích i tepelná čerpadla, která v létě pomohou s chlazením.

Původně měla být součástí komplexu i mateřská škola, město ale dalo přednost finančnímu příspěvku od developera a školku postaví samo na vlastním pozemku. Jak novinářům řekl náměstek primátorky René Černý (ANO), školka by měla být dostavěna ve stejné době jako obytný komplex.

Celkově má v projektu Brixx najít bydlení až 1000 lidí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články