Dobříš na Příbramsku plánuje rekonstrukci Komenského náměstí

Vložil
ČTK
01.12.2015 17:00
FAM Architekti


Dobříš (Příbramsko) - Dobříš na Příbramsku plánuje rekonstrukci Komenského náměstí. Začít by se mělo v příštím roce obnovou inženýrských sítí. Cílem je mimo jiné učinit náměstí atraktivnějším a zklidnit dopravu v této lokalitě, řekl dnes ČTK starosta Stanislav Vacek (STAN).

Město chce zamýšlené úpravy probrat s veřejností. Náměstí by mělo být nově vydlážděné a má na něm být víc zeleně. Míst pro parkování naopak ubude. Kolik budou práce stát, vyplyne až z projektu, který se teprve připravuje.

Radnice podle Vacka jedná také o odkoupení pozemku s nefunkčním vodotryskem, kam by mohla být přemístěna socha obětem první světové války. "Vzniklo by tam takové klidové místo, kde by byla i socha obětem první světové války, která se stěhovala už dvakrát. Vrátila by se skoro na své původní místo," uvedl starosta.

Město počítá i s úpravami na Mírovém náměstí - chce vybudovat autobusová stání na hlavní silnici směrem k Příbramské ulici. Zároveň plánuje, že poblíž radnice vytvoří místo pro pořádání veřejných akcí.

1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Bravo
Ja
02.12.15 06:56
zobrazit všechny komentáře

Související články