Diváky projekt s pyramidou v Ostravě zklamal, nebyla vidět

Vložil
ČTK
29.08.2010 00:30
Ostrava

Ostrava - Stovky lidí, kteří se přišli dnes večer podívat na vytvoření imaginární světelné pyramidy nad centrem Ostravy, odcházeli domů zklamaní. Pyramida se totiž po ohňostroji na obloze neobjevila. Organizátoři, skupina architektů, tvrdí, že se to nepodařilo kvůli špatným povětrnostním podmínkám a silnému pouličnímu osvětlení. Podle nich byl vidět virtuální světelný model největší egyptské Cheopsovy pyramidy pouze z některých míst moravskoslezské metropole.
    Organizátoři chtěli vytvořit pro světelný efekt dobré podmínky ohňostrojem, který měl zajistit, aby byly paprsky světla na obloze vidět na kouřové cloně, která po něm zůstane. Tu však rozfoukal vítr. Stovky lidí proto přímo na Masarykově náměstí neviděly nic ze slibovaného světelného modelu pyramidy. "Když lidé stojí na náměstí, tak bohužel nic neuvidí. Musí mimo centrum, z některých míst je světelná pyramida dobře vidět," řekl ČTK jeden z  organizátorů projektu.
    Ostravané proto hledali k výhledu lepší místa. Ale například ani z ostravské radniční věže nebylo pyramidu dobře vidět. "Hodně jsme se na to těšili, ale jsme zklamaní. Nevím, co to mělo znamenat," podotkli někteří návštěvníci.
    Skupina architektů se rozhodla vztyčit nad centrem Ostravy Cheopsovu pyramidu, aby názorně ukázali její velikost. Pyramida má základnu o délce strany asi 230 metrů, což odpovídá ploše dvaceti fotbalových hřišť, a výšku necelých 150 metrů. Pro nasvícení použili čtyři svítidla s  výkonem 2000 wattů. Světla s tímto výkonem ozařují například fotbalové stadiony nebo hokejové haly.

4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
!!!
Kaker
30.08.10 09:24
???
a
30.08.10 12:00
***
b
30.08.10 02:01
??????
DD
30.08.10 03:31
zobrazit všechny komentáře

Související články