Developer chystá druhou etapu výstavby bytů v Brně pod Hády pro 1100 lidí

Vložil
ČTK
05.09.2022 07:50
Brno

Brno - Developerská společnost Trikaya postupně připravuje druhou etapu výstavby nového obytného souboru v Brně pod Hády v místě nedostavěné továrny Ergon pro 1100 lidí. V nejbližší době by se měla začít stavět první etapa, s druhou se počítá až na přelomu druhé a třetí dekády. Celkem by zde měly vzniknout různě velké bytové domy pro zhruba 2000 lidí. Zatímco v první etapě se počítá pouze s domy, ve druhé etapě je v plánu kromě 31 domů se 414 byty také se školkou pro čtyři třídy, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA.


Zatímco první etapa je navázaná na konec stávající silnice, jež měla továrnu obsluhovat, druhá etapa bude na výstavbu navazovat ze severu a severozápadu. Pro první etapu už má developer územní rozhodnutí. V plánu je stavět různé typy domů od standardních bytových až po luxusnější vila domy s vlastními zahrádkami. Byty budou mít dispozice od malých 1+kk až po velké 4+kk. Měly by splňovat současné parametry pro udržitelné bydlení, na střechách se plánují fotovoltaické panely a řada střech má být zelených. Infrastruktura má být také postavená na využívání dešťové vody.

Parkovacích míst má být 600, což znamená 1,5 místa na byt, drtivá většina v podzemí, na povrchu má být pouze několik nižších desítek míst. Bez auta se budoucí obyvatelé prakticky neobejdou, protože se jedná o velmi izolovanou lokalitu, ze které se musí jet kilometr po silnici, aby se lidé dostali na Jedovnickou ulici, po které se lze dostat do Líšně nebo na Vinohrady.

Developer sice předpokládá, že k obytnému souboru bude jezdit autobusová linka, kterou však musí zajistit dopravní podnik na poptávku města či městské části.

S ohledem na množství bytů se jedná v Brně nyní o druhý největší developerský projekt po Nové Zbrojovce, která se rozvíjí v režii CPI Property Group.
0 komentářů
přidat komentář

Související články