Develop Industry připravuje v Liberci výstavbu až 700 bytů

Vložil
ČTK
02.09.2020 20:20
Liberec


Liberec – Další výstavbu 600 až 700 bytů v části Kunratice připravuje v Liberci společnost Develop Industry, která letos dokončila velký rezidenční projekt Park Masarykova s více než 140 byty. ČTK to řekl předseda představenstva Radek Kotrč. Developer je spojený s libereckou stavební společností SYNER Group, která v Kunraticích vlastní bezmála pět hektarů pozemků a s městem jedná o směně dalších téměř 2,5 hektaru.


Developer plánuje výstavbu zahradního města. "Jedná se o bytové domy, mělo by to mít komornější charakter. Domy by měly být převážně do tří nadzemních podlaží. Většina parkování bude pod zemí tak, aby auta nestála na ulicích," popsal záměr Kotrč. Projekt je podle něj na samém začátku, se zahájením se tak dá počítat nejdříve za dva roky. "Je samozřejmě otázka, jak bude za dva roky ekonomika v republice vypadat, jak ji poznamená koronakrize," dodal.

Nový rezidenční komplex by měl být na místě, kde ještě před pár lety zela obří díra po nedokončeném projektu diagnosticko-terapeutického centra pro léčbu pacientů po těžkých úrazech. Stavba nemocnice, která měla stát 700 milionů korun, začala v roce 1996. Hotová měla být o tři roky později, už v roce 1997 se ale práce kvůli nedostatku financí zastavily. I tak tam stát, který projekt financoval, utopil sto milionů korun. Pozemky získal loni Syner od soukromého vlastníka a připojil je k těm, které už v lokalitě stavební firma vlastnila.

Jak rychle bytový projekt začne, bude záležet i na tom, zda se podaří dohodnout s Libercem směnu pozemků, která zatím libereckým zastupitelstvem neprošla. Liberec by chtěl pozemky v Kunraticích vyměnit za necelých 7000 m² v centru v oblasti Papírového náměstí. Radnice chce získat i pozemek v Šamánkově ulici, který potřebuje pro vybudování tramvajové smyčky. Podle posudků by k tomu mělo město firmě zaplatit ještě 5,5 milionu korun, to ale zastupitelé odmítli. Městské pozemky byly podle nich podhodnocené, jednání tak budou pokračovat.
0 komentářů
přidat komentář

Související články