Dělníci dnes oplotili v Brně Zelný trh a zahájili rekonstrukci

Zdroj
Zdeněk Meitner
Vložil
ČTK
07.04.2014 21:05
Brno

Tomáš Rusín

Brno - Dělníci dnes oplotili Zelný trh v historickém centru Brna a v tomto týdnu postupně začnou náměstí rekonstruovat. Prodejci ovoce a zeleniny se již v polovině března přesunuli na Moravské náměstí. Stavba za 60 milionů korun má trvat 300 dní, nicméně město by zde rádo pořádalo tradiční vánoční trhy. Stánkaři se na náměstí vrátí příští rok na jaře, řekl dnes na symbolickém uzamčení náměstí starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka.
    Novou podobu náměstí navrhl architekt Tomáš Rusín. Vznikne zde 50 parkovacích míst, náměstí se osadí 19 stromy, pod nimiž budou lavičky. Nově lidé na náměstí najdou pítka. "Budou zde moct posedět a koupené ovoce či zeleninu si zde rovnou umýt," zdůvodnil navrženou proměnu Rusín. Stánky získají jednotnou podobu.
    Náměstí má po proměně působit historizujícím dojmem, stavbaři použijí ošlapané dlažební kostky. Zda a jak rychle oprava náměstí půjde, záleží také na rychlosti archeologického průzkumu.
    Stánkaři dočasně nalezli útočiště na Moravském náměstí. S předstihem si vylosovali umístění svého stánku, může jich tam být téměř 120. Zatím si stěžovali na nemožnost zaparkovat a na obtížnou manipulaci při vykládání a nakládání zboží do aut. "Parkovací místa na celý den přímo na náměstí nejde vyřešit, ale v nejbližších dnech už by mělo být pro prodejce vyhrazeno deset parkovacích míst, kde budou moct zboží naložit a vyložit. Je potřeba brát v potaz, že jde o nouzovou variantu," sdělil ČTK mluvčí radnice Brno-střed Roman Burian.
0 komentářů
přidat komentář

Související články