Chrudim připravuje úpravu prostoru před železničním nádražím

Vložil
ČTK
22.04.2017 09:10
Chrudim

Chrudim - Nepříliš vzhledný prostor před železničním nádražím v Chrudimi by se měl stát přívětivějším pro příchozí. Radnice připravuje úpravy, po kterých zde vznikne terminál veřejné dopravy. Území dnes slouží spíše vozidlům, nově by mělo pamatovat víc na pěší, řekl ČTK městský architekt Marek Janatka.


"Bude posílen veřejný prostor a bude přizpůsoben tomu, aby cestující měli jednodušší komunikační vazby, kvalitnější prostor pro čekání na spoj i na někoho dalšího a aby význam přednádraží byl více městský, městotvorný a soudobý," uvedl Janatka.

Podle místostarosty Jana Čechlovského (ODS) budou výstupní i nástupní zastávky MHD soustředěny před železniční budovu. Cestující před rozmary počasí ochrání nová zastřešená sloupová vstupní hala se zasklenou střechou. Upraví a rozšíří se chodníky a zeleň, v místě vjezdu na nákladové nádraží vznikne parkoviště. Projekt počítá i s osazením kašny a novým mobiliářem.

Radnice v současnosti zpracovává projektovou dokumentaci pro územní řízení. Na přestavbu chce získat dotaci z programu Integrovaných územních investic (ITI) Hradecko-pardubické aglomerace. Prvotní odhad nákladů činí až 60 milionů. Stavět by se mohlo nejdřív příští rok. Sousední, již dosti sešlé autobusové nádraží, se zatím nezmění. Je v majetku soukromé firmy.
0 komentářů
přidat komentář

Související články