Chrudim otevřela novou pobočku Městské knihovny v Topolské ulici

Vložil
ČTK
29.05.2024 21:10
Chrudim

Marek Janatka

Chrudim – Chrudim dnes slavnostně ote- vřela novou pobočku Městské knihovny v Topolské ulici. Nahradila starý a nevy- hovující objekt na okraji nedalekého sídliště Stromovka. Moderní budovu navrhl architekt Marek Janatka, který působil jako městský architekt Chrudimi, řekl ČTK uvolněný radní Aleš Nunvář.


"Je to moderní jednopodlažní budova se zelenou střechou a přírodě blízkým dřevěným obložením, osobně bych řekl skandinávského střihu a jednoduchého designu, ale za použití nejmodernějších technologií," uvedl Nunvář. Knihovna bude sloužit i jako komunitní prostor pro besedy či promítání nebo jako volební místnost.

Nová budova vznikla v proluce mezi Bowling barem Stromovka a prodejnou papírnického zboží. Část místních obyvatel ji přesto odmítala, uskutečnilo se několik veřejných projednání záměru a přesvědčil je až slib města, že za budovou vytvoří do konce letošního roku 12 parkovacích míst. Celkové náklady stavby dosáhly 15 milionů korun, 85 procent město získalo z dotace.

Pobočka knihovny je po mnoha letech novostavbou, kterou radnice vybudovala. Ostatní investice směřovaly spíše do rekonstrukcí a úprav budov nebo oprav silnic a chodníků. Původní objekt knihovny v Topolské ulici vznikl při výstavbě sídliště jako provizorní montovaná stavba pro ubytování dělníků.

O knihovnické služby je v lokalitě značný zájem, velkou měrou její služby využívají senioři. Její návštěvnost je vyšší než například knihovny v blízkých Slatiňanech.
0 komentářů
přidat komentář

Související články