Choceň chystá na jaře stavět terminál před nádražím

Vložil
ČTK
23.11.2018 10:10
Choceň


Choceň - Choceň na Orlickoústecku na jaře zahájí úpravu prostranství před vlakovým nádražím, v jehož sousedství se nachází také autobusové nádraží. Vznikne tam přestupní terminál. Součástí projektu je demolice bývalého hotelu, na jehož místě vyroste parkoviště. ČTK to řekl starosta Jan Ropek (Živá Choceň). Náklady jsou vyčíslené na 24 milionů korun, zčásti je pokryjí evropské dotace, které město získalo.


"Pokud vše půjde podle plánu, tak by přes zimu mělo proběhnout výběrové řízení a na jaře by se mělo začít stavět," uvedl starosta.

Zchátralý hotel město zbourá, na jeho místě vznikne parkoviště pro auta se 127 stáními. Část z nich bude vyhrazené pro krátkodobé zastavení. Sklepy po bývalém hotelu město využije pro úschovu kol, celkem tam bude možné zaparkovat 128 bicyklů. Dalších 200 míst už je z druhé strany nádraží, kde je rozlehlý park.

Trojúhelníkový prostor ohraničuje silnice druhé třídy a železniční koridor. Město projekt označuje jako terminál v zeleni a počítá s další výsadbou keřů a stromů. Opravovat se budou chodníky, komunikace, přechody a součástí prací budou i bezbariérové úpravy.

Choceň leží na hlavním železničním koridoru. V Chocni denně zastaví desítky vlaků i autobusů. Podle údajů z roku 2016 byl denní obrat cestujících vlakem 5550, o víkendu 3700. Ročně v lokalitě přepraví vlaková a autobusová doprava 1,9 milionu lidí.
0 komentářů
přidat komentář