4 komentáře
trochu pochvala
Jiří Valášek
| 13.07.20 06:19
"Moderní přístavba" ! No!
Aspoň, že to není obvyklé betonové monstrum s uzkými střílnami místo oken.
opravte, prosím, tu hrůzu
Ivan Vičar
| 13.07.20 09:57
A ještě cituji z článku: ..."V přístavbě bude hlavní sál, proti současnému místu o 90 procent otočený a větší."
Kdo to otáčí o 90 procent? Pan Jan Proksa?
Upřesnění soutěžního týmu
redakce
| 14.07.20 08:25
CMA
Architektonická kancelář Chaix & Morel + Associé (CMA) byla založena v roce 1986 v Paříži. V současné době je vedena 4 partnery různých národností: Philippe Chaix, Rémy van Nieuwenhove, Walter Grasmug, Anabel Sergent. CMA dnes zaměstnává jenom v Paříži kolem 40 spolupracovníků.
Nejdůležitější Realizace jsou: Archeologické Muzeum v St. Romaine en Gal u Lyonu, firemní centrály francouzské autmobilky Renault ve Versailles, rekonstrukce a dostavba historicky chráněného muzea umění - “Petit Palais”na Champs Elysee v Paříži, administrativní kampus ThyssenKrupp v Essenu, HQ francouzské poštovní banky v Paříži, státní divadlo v Senartu u Paříže a výzkumné centrum Michelin v Clermont Ferrand.
Architektonická kancelář realizovala koncertní sály, divadlo, muzea, stadiony, univerzitní budovy, stejně jako soukromé projekty - kancelářské a správí objekty, obytné stavby.
Ve Vídní má kancelář CMA své druhé sídlo. V současné době zde realizuje kancelářskou budovu pro CA Immo, Rekonstrukci a dostavbu sídla Rakouských státních pojišt'oven. Stejně tak se podílí na soutěžích v Rakousku a Německu.
V roce 2017 budou dokončeny realizace tří významných staveb: Muzea evropské historie v Bruselu (investorem je Evropský parlament), městské čtvrti ve Vídni Viertel 2 Plus (investorem je IC Development GmbH Wien) a nového výzkumného kampusu firmy Michelin v Clermont Ferrand ve střední Francii - s 100 000 m² je to v současné době největší realizovaný projekt ve Francii.
Realizace architektonické kanceláře dostaly mnohá ocenění a státní certifikáty “HQE” (F), DGNB (D), ÖGNI (A) stejně jako mezinárodní certifikáty budov BREEAM a LEEDS a další.
Kancelář díky své práci v různých evropských zemích získala zkušenosti s plánováním architektonikých děl v různém kulturním a společenském kontextu. Aktuální projekty jsou zpracovávány převážně ve standardu BIM.

CAPP ZT GmbH
Architektonická kancelář se sídlem ve Vídni, která je založena a vedena Christianem Antonem Pichlerem. CAPP zaměstnává asi 10 spolupracovníků z různých zemí a patří k lokálním partnerům kanceláře Chaix&Morel. K nejdůležitějším projektům této zkušené kanceláře patří: Sportovní centrum volného času v Großkirchheim v Korutanech, městská část Viertel 2 Plus ve Vídni (A) společně s CMA, Kancelářská budova pro CA Immo ve Vídni společně s CMA, a rekonstrukce a dostavba sídla Rakouských státních pojišt'oven UNH ve Vídni.

JAN PROKSA
Mladý český architekt, který žije a pracuje ve Vídni. Jeho projekty jsou realizovány na území České republiky a Rakouska. Jeho realizace “Dům v cihlové zahradě” byla v dnešním roce nominována na Cenu za českou architekturu 2017. Jan Proksa volně spolupracuje s CAPP ZT GmbH.
vizualizace hlavního sálu
Otakar Dosbaba
| 21.09.20 02:20
Je někde k dispozici vizualizace hlavního sálu? Je možné ji zde uveřejnit?
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve vyjímečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.