Česká televize zruší samostatnou kulturní redakci

Vložil
ČTK
21.09.2008 13:25
Praha

Praha - Česká televize (ČT) zruší samostatnou kulturní redakci a začlení ji do domácího zpravodajství, kterou řídí Ondřej Neumann. Informaci přinesl server Týden.cz s odvoláním na ředitele zpravodajství ČT Milana Fridricha a šéfredaktora Michala Petrova.
    V rozhodnutí podle obou oslovených manažerů nehrály roli "peníze ani sledovanost." Dlouholetý šéf kulturní redakce Otakar Svoboda zůstává redaktorem a moderátorem kultury na programu ČT24. Neumann ani Svoboda nebyli dnes v podvečer k zastižení.
    Podle Fridricha kulturní rubrika ČT přestala plnit svou funkci, pokulhávala a zaostávala. "Ve stavu, v jakém dosud byla, postrádala smysl. Kulturní zpravodajství veřejnoprávní televize by mělo nabízet mnohem širší záběr, než pouze vernisáže, knižní a filmové novinky," řekl serveru Fridrich.
    V programu podle něj dlouhodobě chyběla témata z populární kultury. Kulturní zpravodajství by se mělo víc věnovat například designu, architektuře či internetu a zachycovat trendy, kterými žijí mladí lidé, míní Fridrich.
    Podle serveru se šéfům ČT nedařilo kulturní oddělení přimět k většímu zájmu o podobné věci, proto se odhodlali k radikálnímu řezu. "Zatím jsme ho včlenili do domácí rubriky a výhledově možná vznikne nějaký nový útvar, který se bude těmto společenským, kulturním a civilizačním tématům věnovat. Ale třeba taky ne," naznačil Fridrich. Podle Petrova je to ale definitivní řešení.
    Kulturní redakce ČT čelila v poslední době ostré kritice i zvenčí. Například Lidové noviny (LN) kriticky informovaly o cestě šéfa kulturní rubriky Svobody s Českým národním symfonickým orchestrem do Sydney. "V žádném případě nereagujeme touto organizační změnou na kritiku zvenčí. Jsou to systémové kroky, které jsme plánovali asi tři měsíce," potvrdil Týdnu.cz Fridrich.
0 komentářů
přidat komentář