Č. Budějovice chtějí postavit parkovací dům, náklady 120 milionů

Vložil
ČTK
04.02.2020 20:30
České Budějovice

České Budějovice - V Českých Budějovicích by měl u sportovní haly vzniknout do roku 2022 parkovací dům se 700 místy. Radní navrhli potřebnou změnu územního plánu, kterou musí schválit zastupitelé. Odhad nákladů na stavbu je 100 milionů až 120 milionů Kč. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Viktor Lavička (ANO).


České Budějovice bojují s nedostatkem parkovacích míst v centru i okolí. Agentura STEM/MARK na podzim 2015 zjišťovala, jak se obyvatelé města a přilehlých obcí dopravují. Ptala se 7227 lidí, což je asi pět procent obyvatel. Autem z nich denně jezdilo 27 procent, z okolí do města pak 52 procent.

V novém parkovacím domě by bylo v první fázi 500 míst, poté 700. "Chceme zadat jednomu zhotoviteli veškerou činnost. Stavba není nijak časově náročná," řekl náměstek. Až bude dům dokončen, radní chtějí ve městě rozšířit parkovací zóny. Součástí stavby budou i sociální zařízení a výtah.

Jiná parkoviště, která město provozuje, by chtěla radnice zvětšit. Jako příklad zmínil Lavička parkovací stání u fotbalového stadionu, radnice tam plánuje patrovou přístavbu. Podobně hodlá rozšířit parkování na sídlišti Vltava, za hřištěm. "Komunikujeme s místními občany. Jsme handicapováni tím, že ne všechny pozemky na sídlištích jsou v našem majetku, některé spadají pod Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových," řekl Lavička.

Ve městě je několik soukromých parkovacích domů. V budově poblíž zimního stadionu Budvar arény je 316 stání, v bývalých kasárnách na Mariánském náměstí 160 míst. Loni v srpnu zprovoznily České Budějovice novou část záchytného parkoviště v Jírovcově ulici, kam se vejde 440 aut. Je to jediné klasické záchytné parkoviště ve městě.
0 komentářů
přidat komentář

Související články