Bývalý klášter milosrdných sester v Chebu jde postupně k zemi

Vložil
ČTK
11.04.2016 18:10
Cheb

Cheb - Bývalý klášter milosrdných sester v Chebu rozebírají bagry. Soukromý majitel zahájil demolici areálu, který sloužil v poslední době jen jako úkryt bezdomovců. Podle starosty Chebu Petra Navrátila (ČSSD) město demolici vítá, zmizí tak jedna z problémových lokalit, řekl dnes novinářům.

"Já jsem rád, že se to rozběhlo. My na ně nijak nespěcháme. Zatím to ani není ze silnice vidět, protože bourání začalo ze zadní strany kláštera," řekl Navrátil.

Podle územního plánu může na pozemcích, kde stojí klášter, vzniknout smíšená zástavba, například obchodní centrum nebo menší výrobny a domy. Nejsou ale určeny pro stavbu rodinných domů. Část pozemků v okolí ještě vlastní církev, další pak město.

Klášter se majitel pokoušel několik let prodat, a to i městu. Ale cena byla příliš vysoká vzhledem k tomu, že by město stejně muselo řešit buď radikální přestavbu nebo demolici.

Klášter milosrdných sester z počátku 20. století v poslední době proslul hlavně tím, že se z něj začala do kraje šířit žloutenka. Byl totiž útočištěm bezdomovců a narkomanů. I proto město uvítalo rozhodnutí vlastníka areál zbourat.


0 komentářů
přidat komentář