Brno postaví za 35 milionů park a centrum pro sociálně slabé

Zdroj
Lenka Horáková
Vložil
ČTK
16.01.2014 11:45
Brno

Brno - Nový Park Hvězdička s nízkoprahovým centrem vznikne v Brně ve zdevastovaném vnitrobloku ulic Hvězdová, Francouzská, Stará a Bratislavská. Projekt za více než 35 milionů korun má zvelebit část města, v níž žijí sociálně slabší rodiny. Celkem 85 procent nákladů pokryje dotace z Evropské unie. Práce by měly začít na jaře, řekl dnes ČTK náměstek brněnského primátora Oliver Pospíšil (ČSSD).

    Rada města schválila ve středu zahájení zadávacího řízení na veřejnou zakázku. "Pokud nenastanou komplikace, mohlo by se začít na začátku května. Vše by mělo být hotovo za sedm měsíců," uvedl Pospíšil.
    Investice zahrnuje vybudování dětského hřiště s herními prvky, sportovní hřiště, mobiliář, zpevněné plochy a doplnění zeleně. "Jako součást parku vznikne nízkoprahové centrum pro volnočasové aktivity včetně vnitřního vybavení. Konstrukce bude z montovaných buněk," uvedl Pospíšil.
    Cílem radnice je zkultivovat parkem prostředí. "Vnímáme to jako zajímavou sociologickou sondu. Vyzkoušíme, jak sociálně slabší rodiny prostředí přijmou a zda na ně bude mít vliv," řekl náměstek.
    Zároveň připustil, že hrozí nebezpečí vandalismu. "Počítáme se zvýšenou údržbou. Takové riziko však není důvod, proč bychom projekt nezrealizovali. Na místě navíc bude správce, který bude park hlídat a bude za něj zodpovědný," dodal Pospíšil.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
kdo za to muze
rudvik
17.01.14 09:04
Porušení
Jan Kratochvíl
17.01.14 09:02
kdo za to muze
rudvik
17.01.14 10:25
kdo za to muze
rudvik
17.01.14 11:07
zobrazit všechny komentáře

Související články