Brno opraví za 13,5 milionu dvě budovy na ústředním hřbitově

Vložil
ČTK
14.03.2019 14:45
Brno


Brno - Brno za 13,5 milionu opraví dvě budovy u vjezdu na ústřední hřbitov. V objektech sídlily vrátnice a zahradnické středisko, ale nyní jsou ve špatném stavu. V tiskové zprávě to uvedla Zuzana Gregorová z tiskového oddělení brněnského magistrátu. Podle náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL) práce začnou asi v dubnu, nebo květnu a skončí příští rok. V budovách dál zůstanou vrátnice a kanceláře.


Objekty se nacházejí u vjezdu z Jihlavské ulice. "Nyní jsou ve značně nevyhovujícím stavu. Ve spolupráci s památkáři se plánuje jejich kompletní rekonstrukce. Chráněné prvky zůstanou zachované," uvedla Gregorová.

Město má na opravy již připraveny peníze v rozpočtu na letošní rok. "S opravou se začne neprodleně po výběru zhotovitele v dubnu, nebo květnu. Termín dokončení můžeme jen odhadovat. Pokud nenastanou komplikace, věřím, že na jaře příštího roku se podaří cenným stavbám vrátit jejich krásu," řekl Hladík.

Investici bude zajišťovat příspěvková organizace města Správy hřbitovů města Brna. Na starosti má všech 11 hřbitovů v Brně, které mají kolem 100.000 míst. Ústřední hřbitov je z nich největší.

Významné investice se hřbitov dočkal před pěti lety, kdy bylo za skoro 40 milionů opraveno krematorium. Obnovy se dočkalo i parkoviště a u Jihlavské ulice vznikl vstup, v němž jsou prodejna květin spojená s občerstvením a prodejna kamenictví. Součástí tehdy byla i stavba budovy u vstupu na hospodářský dvůr krematoria. Vzniklo tam kontaktní místo pro pozůstalé.
0 komentářů
přidat komentář

Související články